Entegre Yönetim Sistemi Kapsamı

Yatağan Termik Hakkımızda

Entegre Yönetim Sistemi Kapsamı

Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. de Entegre Yönetim Sistemi kapsamı; açık ocak linyit üretimi, termik santral işletmesi ile elektrik enerjisi üretimi ve yan ürünler satışı olarak belirlenmiştir.

Entegre Yönetim Sistemi çalışanlarımızı, müşterilerimizi, yüklenicilerimizi, ziyaretçilerimizi, stajyerlerimizi, tedarikçilerimizi, görevlendirmedeki çalışanlarımızı, denetim ve kalibrasyon için gelen özel ya da resmi kuruluşları kapsamaktadır.

Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. sanayi bölgesinde olmamakla birlikte, yakınında çok sayıda mermer sahası bulunmaktadır. Tarım alanlarına, ormanlara ve zeytinliklere yakın olup iş sahaları içinde yer alan tarım arazilerine dekapaj alanlarından alınan zeytinleri ve yeni zeytin fidanı dikerek, kömür rezervi bitmiş orman vasıflı arazilere fıstık çamı, akasya, selvi dikerek orman ve tarım alanlarına katkı sağlamaktadır.

Tesis yakınında şahıslar tarafından alüvyonlarda açılmış kuyular bulunmakta, açılan bu keson kuyular çoğunlukla sulama amacıyla kullanılmaktadır. Santralin su ihtiyacı 5 km uzaklıktaki Dipsiz su kaynağından karşılanmaktadır. İşletmemiz Kamışdere Çayı’na 500 metre, Girme-Ilıca Barajı’na 5, Kazan Göleti’ne 10, Bayır Barajı’na 17 km uzaklıkta bulunmaktadır.

En yakın yerleşim yeri 200 metre mesafedeki Şahinler Köyü’dür.

YATAĞAN TERMİK ENERJİ ÜRETİM A.Ş.

SANTRAL ŞUBE ADRES:

Şahinler Mah., Şahinler (Küme Evler) Yatağan Termik Santral Sitesi, No: 259/1 Yatağan/MUĞLA

MADEN ŞUBE SAHALARI ADRESLERİ:

Eskihisar Adres:

Eskihisar Açık İşletmesi Akyol Mahallesi Mücavir Alan: 100-101 Yatağan/MUĞLA

Tınaz Adres:

Kafaca Mahallesi No:17, Yatağan/MUĞLA